Co o nás píší v roce 2011

Sázení stromků

Klub zábavy a sportu Záolší se zapojil do kuriozního projektu organizovaného Nadací Partnerství o vytvoření českého rekordu – největší počet zasázených stromů v průběhu 8 hodin na území ČR dne 28. Října 2011. A tak deset nadšenců z řad členů klubu ale i z obce Vendryně potažmo Zaolší pracovalo od 10:00 do 18:00 a dohromady zasadilo na různých místech vísky 54 stromů, 5 kusů švestek jojo, 4 švestky valjevka, 4 hrušky, 2 jabloně, 1 třešeň, 2 vlašské ořechy, jeden akát, jeden javor, 33 bříz bělokorých a 1 višeň. Stromy obohatí lokalitu Záolší díky těmto lidem Ondřej Sikora, Lenka Sikorová, Milan Zakřevský, Marek Samiec, Roland Szuszcik, Marcela Wojnarová, Miroslav Zakřevský, Jan Charvát, Žofie Maroszová a Andrzei Niemiec. Všem těm patří dík za spolupráci. Do tohoto projektu se zapojili lidé po celé republice, od jednotlivců, škol, až po obce. Díky tomuto počinu vznikl 28. Října 2011 zcela nový český rekord v sázení stromů nakonec bylo společnými silami vysázeno neuvěřitelných 6919 stromů na 211 místech naší krásné země. Celkem sázelo 4014 lidí. Gratulace s poděkováním a přáním více takových záslužných akcí. Závěrem mého článku bych chtěl trochu zrekapitulovat letošní rok našeho klubu, byl to rok opravdu velice náročný pro všechny členy i nečleny, pro všechny jenž jakýmkoliv způsobem přispěli k choduklubu a rozvoji sportu, kultury a společenského života v obci. Postavili jsme dvě nádherná hřiště, vztyčili májový strom, uspořádali akce: Hry v pohraničí, Nohejbalcup, Drakiádu, Mikuláše. Stali se spoluorganizátory obecních akcí Slezský dřevorubec, olympiáda partnerských obcí, Vendryňský karneval, vysadili stromy na Zaolší, trošku zvelebili naši klubovnu. Myslím, že za těchto pár řádků výše zaslouží všichni zainteresovaní velké poděkování, protože bez nich by se neudálo, nebylo a nepostavilo to co je, což je velice krásné. Uplynulý rok a ohlasy veřejnosti nám ukázaly, že rozhodnutí vydat se touto cestou bylo správné. Milan Zakřevský, V. K.

Klub zábavy a sportu Záolší - Vendryňské noviny, prosinec 2011

Lidé sázeli na Záolší stromy

Vendryně: Klub zábavy a sportu Záolší se zapojil v pátek do celostátní akce sázení stromů – pokus o rekord v ČR, organizovaný Nadací Partnerství. Deset nadšenců pracovalo od 10:00 do 18:00 a zasadilo 54 stromů. 5 kusů švestek jojo, 4 švestky valjevka, 4 hrušky, 2 jabloně, 1 třešeň, 2 vlašské ořechy, jeden akát, jeden javor, 33 bříz bělokorých a 1 višeň. Stromy obohatí lokalitu Záolší díky těmto lidem Ondřej Sikora, Lenka Sikorová, Milan Zakřevský, Marek Samiec, Roland Szuszcik, Marcela Wojnarová, MiroslavZakřevský, Jan Charvát, Žofie Maroszová a Andrzei Niemiec. Do projektu se zapojili lidé po celé republice od jednotlivců, škol, firem až po obce. 

Horizont 1.listopadu 2011

 

V Záolší se opět netradičně sportovalo

Vendryně: Už po osmé se ve Vendryni Záolší pořádalo netradiční sportovní klání. Děti si vyzkoušely překážkový běh a dospělí se utkali v různých soutěžích např. se museli trefit míčem do otvorů v brance, u čehož některým ženám nevadily ani minisukně, dále kouleli traktorovou pneumatikou, bojovali jako gladiátoři, házeli filcokym či pili pivo na čas. Kromě toho si mohli zastřílet vzduchovkou zahrát kuželky či povozit se na koni. Akci pod názvem Hry v pohraničí připravil Klub zábavy a sportu Záolší.

Horizont 16. srpna 2011

 

Mají dvě hřiště a skvělou partu

Ve Vendryni na Zaolší otevřeli v sobotu dvě nová hřiště. Na tom pro plážový volejbal si dokonce poprvé zahráli. „Máme tu skvělou mládež, kterou není třeba k ničemu nutit. Sami vymysleli projekt, sami připravili všechny žádosti a nakonec i sami projekt realizovali.“ Chválil členy klubu starosta Vendryně Rudolf Bilko. Projekt byl realizován za podpory nadace OKD a Nadace Partnerství. Mládež ze Zaolší se při stavbě hřišť pěkně zapotila. Lidé zde ve svém volném čase odpracovali několik stovek hodin. Jelikož poslední dny pořád pršelo, hřiště pro minikopanou je zatím přikryto plachtou, pod kterou je zasetý trávník. „Počasí nám neumožnilo trávu dříve zasít“, vysvětluje Milan Zakřevský vedoucí klubu. Na hřišti pro plážový volejbal se ihned po přestřižení pásky odehrál zápas mezi družstvy Vendryně a polského Goleszowa. Někteří členové vendryňského družstva hráli tento den poprvé na písku. Sportoviště ale není poslední projekt, který lidé ze Zaolší realizovali už začínají první práce na rekonstrukci hřiště pro děti v MŠ Na Zaolší. 

Horizont 14.června 2011

 

Na Zaolší dokončili výstavbu hřišť, pomáhali i dobrovolníci

Vendryně: ve Vendryni Zaolší v sobotu odpoledne slavnostně ukončili projekt s názvem Táhneme za jeden provaz. V místním sportovním areálu vznikla dvě nová hřiště a to na plážový volejbal a minikopanou. Projekt se letos podařilo zrealizovat díky grantu ve výši 200 000,--, které poskytla jedna z nadací. Milan Zakřevský z občanského sdružení Klub zábavy a sportu Záolší uvedl, že velkou zásluhu mají místní dobrovolníci, kteří v areálu odpracovali více než 1700 dobrovolnických hodin. „A to už je co říct,“ pravil zakřevský „ dobrovolníků k výstavbě bylo kolem 40, někdo pomohl sem tam, někdo pravidelně, chodili po šichtě, pomáhali i studenti“. Na vzniku hřišť se podílela i obec, byť starosta Rudolf Bilko konstatoval, že tato podpora byla spíše symbolická Vendryně totiž veškeré síly upíná k dokončení stavby kanalizace, která doslova ždíme obecní rozpočet. Starosta v sobotu pochválil všechny, kteří s novou podobou areálu pomohli „já před nimi smekám klobouk. Žasnu, jaké dílo v relativně krátké době vytvořili“. Zakřevský poznamenal, že desítky tisíc korun věnovali i různí menší sponzoři a dárci. Dokončení hřišť nebylo jednoduché, protože práce v posledních týdnech komplikovalo počasí a areál byl ještě nedávno doslova pod vodou. „nebylo dne, kdy by nepršelo, bojovali jsme s tím jak boxer v ringu, jsme rádi, že jsme to stihli v termínu, který byl stanoven na 15. Června. Teď už nás čeká druhá méně náročná fáze účetnictví“. Na hřišti na minikopanou je už vyset trávník a zatím je přikrytý fólií. Podle Zakřevského by sportoviště mohlo být provozu schopné zhruba za měsíc. Naopak na beach volleybalovém hřišti se v sobotu odehrálo přátelské utkání mezi Vendryní a Goleszowem. „Historie klubu zábavy a sportu Záolší spadá do roku 2004, dlouho se však jednalo o neformální skupinu lidí, klub jako občanské sdružení funguje 4 roky“ řekl Zakřevský. Společně se svými kolegy se už na podzim chystá na další projekt ten se bude týkat místní mateřské školy. „Celý areál se od základu změní“ slibuje. Půjde o nové průlezky, chodníčky a u školky se vysadí i ovocné stromy. Marek Cholewa redaktor.

Frýdecko – místecký a třinecký deník 13. června 2011

 

Ve Vendryni na Zaolší letos vyrostou dvě nová hřiště

 

Správní rada nadace OKD se rozhodla loni na podzim podpořit projekt Klubu zábavy a sportu Záolší – „Táhneme za jeden provaz“, a díky této nadaci a jejímu grantovému programu Pro budoucnost, jsme dostali nemalou částku na výstavbu dvou nových hřišť na Zaolší, která činí 200 000,--. Tvůrcem a realizátorem tohoto projektu je občanské sdružení „ Klub zábavy a sportu Záolší“ a jedná se o výstavbu hřiště na plážový volejbal a hřiště na malou kopanou. Když jsme loni z jara podávali žádost o grant na Nadaci OKD, tak jsme si moc nevěřili, že máme nějakou skutečnou šanci na vítězství a tím pádem na získání grantu. Uplynulo pár měsíců a od nadace OKD přišlo vyjádření, že se nám podařilo uspět mezi silnou konkurencí a naše žádost byla mezi těmi, co byly podpořeny v Moravskoslezském kraji. A aby si čtenáři udělali obrázek o tom, čeho se náš projekt týká zde je anotace naší žádosti. Náš projekt je určen široké veřejnosti zejména pak dětem a mládeži, která má v naší obci omezený prostor k realizaci míčových her. Jedná se o výstavbu dvou volně přístupných sportovních hřišť pro plážový volejbal a malou kopanou. Tím bychom chtěli podpořit soužití obyvatel obce, kteří jsou zejména české a polské národnosti rovněž v po revolučním období se v naší obci začalo hodně stavět a vztahy mezi starousedlíky a nově nastěhovanými občany naší obce Vendryně jsou mizivé. Výstavbou dalších dvou hřišť, u jejichž stavby chceme zapojit co nejvíce dobrovolníků všech věkových skupin a poté organizováním různých turnajů, soutěží a dalších podobných aktivit, chceme přispět k dalšímu stmelování a seznamování se místního obyvatelstva. Cílem předmětného projektu je rozšíření již stávajícího „společenského centra Záolší“ – kulturního a sportovně relaxačního areálu pro všechny občany naší osady a návštěvníky z okolních obcí. Výstavba hřiště na malou kopanou a výstavba volejbalového hřiště přispěje k dalšímu rozvoji sportovních aktivit v naší obci a tím ke vzájemnému seznamování se místních obyvatel. Pevně věříme, že další typy sportu, přilákají obyvatele nejen místní části Vendryně Zaolší, ale i obyvatele okolních obcí. Závěrem děkujeme všem dobrovolníkům, kteří přiloží ruku k dílu a budou se podílet na úžasném projektu jako je rozšíření sportovního areálu na Zaolší a hlavně děkujeme nadaci OKD za její podporu. Milan Zakřevský a Ondřej Sikora koordinátoři projektu.

15. únor 2011 Horizont, 16. únor 2011 Třinecký Hutník

 

Nechat se vézt jako páni!

 

Šlechtickou a zemanskou tradici jízdy na saních zasněženou krajinou s cinkajícími rolničkami oživují lidé v Těšínských Beskydech. Dlouhé jízdy – kuligy vždy patřily k nevšedním radovánkám. 12. února 2011 se ve 13 hodin ve Vendryni na Zaolší uskuteční již 7. ročník úžasného sportovního odpoledne- „Kulig“. Občanské sdružení „Klub zábavy a sportu Záolší“se připravuje odpoledne plné her na sněhové pokrývce ve společenském centru Zaolší,vedle DPS. Stěžejní je tradiční kulig. Původně byl tažen koňmi, s přibývajícím počtem dětí se zájmem o tuto akci, koně nahradily traktory. V loňském roce nasazené dva traktory nepokryly poptávku a tak se letos plánují do zápřahu tři. Další část odpoledne je stavění nejen sněhuláků na čas. Děti se rozdělí do dvojic a v čase dvaceti minut stavějí ze sněhu cokoliv, dle vlastní fantazie. Ještě před vyhodnocením sněhových výtvorů, čeká nás ještě jedna, tentokrát rodinná soutěž-překážkový běh rodiče s dítětem na zádech. Věřte, že každým rokem se je na co koukat. Závěr dne pak patří malé bejbydiskošce.

Beskydy tourist info 9. únor 2011

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---patička---

---slider---

error Slider nebyl nalezen.

---infopanel---

+420 987 654 321

mail@com

---sociální sítě---

.

.

.

.

.

.

.

KONTAKT

Klub zábavy a sportu Záolší,

Spolek
Sídlo: Vendryně 110,
739 94, Vendryně
IČO: 27023133
DIČ: CZ27023133
Bankovní spojení:
198167841/0600
GE Money Bank
Zastoupená:
Milanem Zakřevským,
vedoucí klubu/spolku
E-mail: ***
Tel.: 724 078 666
Zapsán u:
Městský úřad Třinec,
Registrace provedena:
14.2.2006
pod č.j.: VS/1-1/63205/06-R

 

Givt_banner_square

RYCHLÝ KONTAKT

Jméno:
Email:
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel deset a sedm 
Zpráva:
Odesláním formuláře prohlašuji, že beru na vědomí zpracování osobních údajů (Informační povinnost vůči objednateli v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady 2016/679 o ochraně fyzických osob).