A jedeme dál, letos již třináctým rokem…

Na sklonku roku. Nevšední zážitek a úžasnou podívanou měli lide z Vendryně a okolí po půlnoci na nový rok, kteří zavítali do Vendryně na Černovské do našeho krásného parčíku u nádraží "Dětem pro radost, dospělým k odpočinku". A že se jich sešlo přes dvě stě, svědčí o tom, že tato akce má smysl. První oficiální ročník se vskutku vyvedl. Pod záštitou Klubu zábavy a sportu Záolší a Obce Vendryně, patří zejména dík spoluorganizátorům Jiřímu Svadbíkovi a Honzovi Wojnarovi, kteří spolu se mnou celou akci připravili. Rovněž dík patří Radovanovi Onderkovi za excelentní ohňostrojovou šou, která předčila všechna očekávání.

Ohnostroj

Jásotem až vřískotem a v závěru velkým potleskem za doprovodu pískání byl tento akt ohodnocen. Navařili jsme spoustu dobrého čaje, počastovali na příchod všechny štamprlí a o půlnoci šampaňským, které doneslo i spoustu lidí spolu z chlebíčky a jednohubkami. Po ohnivé šou ještě v parčíku část lidí zůstalo a tančilo a zpívalo až někde do třetí hodiny ranní. Atmosféra? Opravdu úžasná až nepopsatelná, hřálo mě to u srdíčka moc a opět se mi osvědčilo heslo: "Všechno co děláme, má smysl…“

Ples1

Ples2

Ples3

Prestižní klubový ples, se konal v budově PZKO, 16. ledna na Zaolší, v duchu: „Z pohádky, do pohádky“. Přípravy na akci a zdobení sálu probíhaly již od úterka. Nervozita byla, plný sál lidí taky, v tombole neuvěřitelných 92 cen od 43 sponzorů. Nicméně ples se vyvedl na jedničku a lidi odcházeli nad ránem spokojení a vytančeni se slovy: „Příště s námi počítejte, určitě přijdeme zas“, „bohovský ples“ a jedni přátele až z Chotěbuze řekli, „Ještě jsme na tak úžasném plese snad nebyli“.

Ples4

Ples5

DĚKUJI TÍMTO VŠEM ORGANIZÁTORŮM ZA POVEDENÝ PLES!!! Více napoví báseň přečtená v úvodu plesu, která pojednává o celém průběhu:

Dnes Vám budu příběh vyprávět, o plese, co znal jej celičký svět,

nežli však do víru tance se hodláme dát, je slušné vážené hosty přivítat,

dobrý večer královny dnešní slávy, dobrý večer konšelé, hrabata, vítám ty davy,

než stvoření křehké si botky dnes protančí, než budete křičet: Dost! To už stačí.

Já Milan potulný veterán povím vám, co na srdci a na jazyku mám.

Manka a Rumcajs již na Vás v Řáholci čekají, na ohnivou či živou vodu a další pochutiny lákají,

co programu se týče dnešní sláva, to s námi se všemi zamává,

tanečníky co tanec jim přirostl k srdci, začneme, s hudbou toť líbeznou skupiny štístko prolneme,

tance dosti do rána nás čeká, srdíčkový valčík sedět ani prince nenechá,

kotilion pro štěstí pánům připne na klopu nejedna dáma, pánové pak rozdají růže jim, no radost sama,

mezitím již z královské kuchyně se line vůní směs, to kuchtíkovi Ondrovi že by se připálil pes?

Nemějte strach, on božsky vás pohostí, menu je: ptáček ze Španěl a vrabec z Moravy, výsosti,

a svým obsahem jak velikosti je Vendryně, tombola větší jak chrám bohyně,

toť lístky kupujte brzy, pravím milí hosté vám, já už si raději teď pár objednám,

povídkou mezi tancem zkrátím vám chvíli, jak na ples se chystají přátelé jiní,

a po dalších tanečních kreacích bude-li, a hodina jedenáctá večerní mine-li,

loupežník strhané losy donese, tombola losovat začne se,

štěstí ve hře i v lásce budu vám přát, půlnoční kapušnicu dám povel hřát,

kol jedné ještě baba přijde k vám, zahrát s vámi hru, to vám povídám,

o dvě láhve vína troufám si říct směle, trocha smíchu zažít doporučuji vřele,

toť řekl jsem vám svou představu, a teď přeji vám, vážení hosté, krásnou zábavu…

POZVÁNKA NA KULIG. Pokud nám to trochu jen letošní zima dovolí, dovolujeme si pozvat děti z širokého okolí na tradiční „kulig“ – tahání saní za motorovými oři a to dne 13. února 2016, sobota. Sraz v 9 hodin u hospůdky „u mě“, DPS a PZKO na Zaolší. Na děti čeká nejen úžasná projížďka na saních po okolí, ale pokud to bude technicky možné i výstavba „čehokoliv“ ze sněhu. Za odměnu dostanou všechny malou sladkost a čeká je i teplý čajík a občerstvení. Děti, vezměte si sebou dobrou náladu a hlavně saně a vezměte sebou i rodiče, i o ty se postaráme… J.

Závěrem. „Milí přátele, zastánci našeho klubu, dobrovolníci, sponzoři, donátoři, spoluobčané, národnosti různých, vyznání všech, dospělí i děti, lidé srdeční a veselí, s předstihem přeji Vám krásné a spokojené Velikonoce. Svátky, nechť nám všem přiblíží jaro, štěstí a lásku“…

Milan Zakřevský

Vedoucí klubu

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---patička---

---slider---

error Slider nebyl nalezen.

---infopanel---

+420 987 654 321

mail@com

---sociální sítě---

.

.

.

.

.

.

.

KONTAKT

Klub zábavy a sportu Záolší,

Spolek
Sídlo: Vendryně 110,
739 94, Vendryně
IČO: 27023133
DIČ: CZ27023133
Bankovní spojení:
198167841/0600
GE Money Bank
Zastoupená:
Milanem Zakřevským,
vedoucí klubu/spolku
E-mail: ***
Tel.: 724 078 666
Zapsán u:
Městský úřad Třinec,
Registrace provedena:
14.2.2006
pod č.j.: VS/1-1/63205/06-R

 

Givt_banner_square

RYCHLÝ KONTAKT

Jméno:
Email:
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel šestnáct a dvacetjedna 
Zpráva:
Odesláním formuláře prohlašuji, že beru na vědomí zpracování osobních údajů (Informační povinnost vůči objednateli v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady 2016/679 o ochraně fyzických osob).