Jak ten čas letí

„Zima se náhle v léto mění,

teplo bývá již od kuropění,

slunce pálí do zad i očí,

kolem prázdnin se už všechno točí.“

Ať tak či onak, čas nezastavíš, praví odvěká pravda. A jelikož letos v nepochopení přišlo období jara a zima se přehoupla do letních veder, naše technická četa (TČ) musela v mžiku vyměnit lopaty a smetáky za sekačky a křovinořezy. Ještě onehda jsme řešili pozůstatky zimy a teď se již aktivně sečou všechny obecní pozemky a kolem komunikací již rovněž vyjel traktor. Obecní zeleň. O té by šlo napsat spoustu odborných článků, nicméně praxe a momentální stav, nakonec končí úplně někde jinde. A že těch zelených prostor nemáme zrovna málo, na druhou stranu, díky Bohu za ni. Čím víc zeleně, tím líp. Za zmínku stojí určitě úprava zeleně před Domem s pečovatelskou službou na Zaolší. Namísto nevzhledného pletivového poničeného plotu, se zde vysadil pás různobarevných keřů, který vytvořil živý plot. Podél chodníků vznikl květinový záhon plný letniček. A došlo i k revizi tújí a dalších okolních stromů. Nově se vysadila lípa vedle průlezek na hřišti. Tento zelený krok uzavřel celou investici do opravy nádvoří mezi DPS a PZKO, kde budou ještě posléze umístěný dvě bytelné lavice k odpočinku.

I letos jsme obsadili květináče v obci u zastávek autobusů a na chodnících letničkami. Dokonce nově přibylo pět kusů květináčů na parkovišti na Černovském a tři před obecním úřadem. Zde bych chtěl opět, jako každý rok, vyzvat a poprosit spoluobčany, kteří jsou poblízku daných stanovišť, aby na květiny sem tam dohlídli a třeba je i zalili, když zrovna nepojede podlévat naše TČ. Třetí zmínkou k zeleni je fakt, a mnozí jste si možná i všimli, že jsme museli pokácet urgentně, nebezpečný strom podél chodníku u pošty. Javor jsme dali posoudit odborníkem, který vyhodnotil stav nadmíru nebezpečný a strom musel jít bezodkladně k zemi. Na jeho místě však je již zasazen strom nový, mladý a perspektivní. O další veřejnou zeleň se stará naše TČ ve spolupráci s odbornou firmou. Mimo sečení aktivních travnatých ploch, se provádějí ořezy a ošetření stromů, výsadby nových stromů, keřů a květin a podobně. Když vzpomenu naši TČ, stojí za zmínku, instalace oddychových míst podél chodníku k Czytelni a podél cyklostezky na Černovském. Naši chlapi na šesti místech nainstalují lavičky a odpadkové koše. V místech, kde každý rád odpočine a bude si moci prohlížet okolní krajinu. I tohoto projektu jde větší část peněz z dotace.

Parcik

Naši obec tvoří, rozvijí a stmelují nejen různé zmiňované investice, ale i pole kulturní a přeshraniční je pro nás hodně důležité a tak pevně věřím, že se potkám zejména ze zastupiteli, členy komisí, zaměstnanci obce, ale i dalšími spoluobčany na obecních či partnerských akcích v blízké budoucnosti. Konkrétně na „Pikniku sportowym v Goleszowie“ 9. června, dále pak na „Hrách priaťelstva v Čierném“ 23. června a taktéž na osmém ročníku „Slezského dřevorubce“ u nás ve Vendryni a to 22. července. Buďme aktivní a příkladní i v tomto směru a hojně reprezentujme naši obec!

„Závěrem. A že ten čas letí nejen letos, je zřejmé, a je třeba pomalu hodnotit celé toto volební období, kdy věřím, že se udělalo maximum pro naši krásnou Vendryni. K hodnocení a děkování se určitě dostanu hlouběji v dalším čísle VN, nicméně již nyní a touto cestou bych chtěl určitě moc poděkovat všem aktivním spoluobčanům, kteří jakkoliv přispěli k rozvoji naši obce. Vážím si lidí, kteří

nejen mluví, ale hlavně konají, kolikrát nad rámec svých povinností. Leckdy i ve svém volném čase a tímto se z nich stávají filantropové, dobrovolníci a ti si zaslouží ten dík největší.“

„Dodatek k závěru. S předstihem všem přeji krásné léto, pohodové dovolenky a hlavně dětem úžasné prázdniny.“

Milan Zakřevský

Místostarosta obce

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---patička---

---slider---

error Slider nebyl nalezen.

---infopanel---

+420 987 654 321

mail@com

---sociální sítě---

.

.

.

.

.

.

.

KONTAKT

Klub zábavy a sportu Záolší,

Spolek
Sídlo: Vendryně 110,
739 94, Vendryně
IČO: 27023133
DIČ: CZ27023133
Bankovní spojení:
198167841/0600
GE Money Bank
Zastoupená:
Milanem Zakřevským,
vedoucí klubu/spolku
E-mail: ***
Tel.: 724 078 666
Zapsán u:
Městský úřad Třinec,
Registrace provedena:
14.2.2006
pod č.j.: VS/1-1/63205/06-R

 

Givt_banner_square

RYCHLÝ KONTAKT

Jméno:
Email:
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel šest a jedenáct 
Zpráva:
Odesláním formuláře prohlašuji, že beru na vědomí zpracování osobních údajů (Informační povinnost vůči objednateli v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady 2016/679 o ochraně fyzických osob).