Naše aktivity

Jedna z akcí, tradic, kterou moc rádi udržujeme, je „Stavění Máje“ – symbol květnových dnů, lásky a jara. A tak 30. 4. 2016 ve Sportovním areálu Zaolší vyrostla dvaceti metrová májka, která se pyšnila po celý květen. Je moc dobře tuto tradici udržovat, vždy se sejde parta úžasných lidí – dobrovolníků, kteří tentokrát názorně, táhnou za jeden provaz. Více napoví přiložené fotografie

„Na Stojáka“ – Je 13. května 2016, pátek, 17 nebo 20 hodin. Excelentní výkony Lukáše Pavláska, Karla Hynka, Daniela Čecha a Arnošta Frauenberga, nenechaly na strhující reakce dlouho čekat. Ten den se ve Vendryňské Czytelni usídlil euforický smích, pochvalný pískot a neutuchající a nekončící potlesk. Kdo byl, určitě mi to potvrdí a kdo ne, určitě půjde příště a bude mít „určitě příště“ i tu možnost a to buď ke konci roku 2016, nebo hned na začátku roku 2017. Pro nebývalý úspěch a dvojitou naplněnou kapacitu sálu. Vše svědčí o tom, že v dnešní náročné a tíživé době, je humor a smích důležitý a konkrétně tento druh humoru v našem regionu evidentně chyběl.

Parčík „Dětem pro radost, dospělým k odpočinku“ – Velice mile letos překvapil a to svou plností zeleně a krásou. Rok a půl po realizaci projektu si troufám říct, že nejhorší má za sebou. Úporné loňské vedra a nevrlou zimu všechny stromy a stromky přežily a řádně zakořenily. I květiny a skalničky se mají k světu. Prostě poděkovat nestačí, ale i pochválit dobrovolníky při realizaci projektu i při následné údržbě, která je náročná. Nicméně když vidím, pokaždé co jedu kolem, v parčíku spoustu dospělých s dětmi, jak třeba bloudí v bludišti, pokaždé mě to utvrzuje v tom, že dobrá věc se podařila. Srdečně zvu všechny na letošní prohlídku našeho parčíku a určitě o něm povězte i svým známým z blízka i z daleka. Stojí to za to.

S parčíkem nepřímo souvisí ještě jedna šlechetná záležitost a tím bych chtěl poděkovat touto cestou manželům Urvinitkovým ze Zaolší za významný dar. Na svém pozemku měli velice starou a bohužel moc nemocnou a tím i nebezpečnou lípu, která bohužel musela jít k zemi. A protože se jednalo o lípu, která byla dominantou Zaolší, jednak toho hodně zažila v době provozu hospody „Perelka“, bylo jí všem hodně líto. Rozhodli jsme se společně dát části tohoto stromu ještě druhý život. Co z něj bude a zrovna v parčíku, zatím prozrazovat nebudeme. Snad se dobré dílo podaří a lípa bude s námi ještě pár let.

PROSBA – VÝZVA! – Vážení a milí Vendryňané, náš spolek „Klub zábavy a sportu Záolší“ se zapojil do projektu GIVT.CZ, který nám může pomoci s financováním neziskových akcí a aktivit zejména pro děti. Kdykoliv nakupujete na internetu, ať už se jedná o elektroniku, oblečení, jídlo, dovolenou, hračky, nábytek, můžete určité procento ze svém útraty přispět právě na chod a aktivity našeho spolku, aniž by Vás to stálo cokoliv navíc. Je to velmi jednoduché: 1, Stačí, když před svým nákupem navštívíte portál WWW.GIVT.CZ 2, Zde si jednoduše vyberete e-shop, na kterém se chystáte nakoupit a zvolíte, že chcete svým nákupem podpořit náš spolek a kliknete na tlačítko „zahájit nákup“. 3, Na e-shopu nakoupíte, tak jak jste zvyklí a zaplatíte stejnou částku jako obvykle. Určité procento tentokrát ale přispějete nám, třeba na soutěže pro děti. Těchto pár kliknutí navíc při Vašich běžných nákupech nám určitě pomůžou. Děkujeme z celého srdce.

Závěrem. „Humor a smích, je klíčem ke spokojenému životu, klíčem ke štěstí. Mít z něčeho radost vnáší do naších duší pohodu a uspokojení a tyto dvě složky nám prodlužují život. Milí přátele, proto se smějme vždy a na každého. Smích je nakažlivý a je pak radost žít, v nadcházejícím létě v naši obci Vendryně“…

Milan Zakřevský

Vedoucí klubu

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---patička---

---slider---

error Slider nebyl nalezen.

---infopanel---

+420 987 654 321

mail@com

---sociální sítě---

.

.

.

.

.

.

.

KONTAKT

Klub zábavy a sportu Záolší,

Spolek
Sídlo: Vendryně 110,
739 94, Vendryně
IČO: 27023133
DIČ: CZ27023133
Bankovní spojení:
198167841/0600
GE Money Bank
Zastoupená:
Milanem Zakřevským,
vedoucí klubu/spolku
E-mail: ***
Tel.: 724 078 666
Zapsán u:
Městský úřad Třinec,
Registrace provedena:
14.2.2006
pod č.j.: VS/1-1/63205/06-R

 

Givt_banner_square

RYCHLÝ KONTAKT

Jméno:
Email:
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel patnáct a sedm 
Zpráva:
Odesláním formuláře prohlašuji, že beru na vědomí zpracování osobních údajů (Informační povinnost vůči objednateli v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady 2016/679 o ochraně fyzických osob).