Co o nás píší v roce 2004

Nejhezčího draka měl Filip Turoň z Třince

Vendryně – Drakiáda , pořádaná v sobotu Klubem zábavy a sportu Záolší ve Vendryni, byla sice poznamenána hustým deštěm, ale ani ten nezabránil, aby se se svými výrobky nepřišlo předvést více než 20 dětí. Soutěž o nejhezčího „létavce“ nakonec vyhrál Filip Turoň z Třince s pestrobarevným obrovským „plážovým“ drakem.
Velká část dětí měla draky koupené v obchodech. „Zkoušel jsem sice vyrobit vlastního, ale nelítal mi,“ postesknul si jeden z dětských účastníků.
Organizátor musel soutěž zčásti přesunout z venkovní louky do budovy PZKO, kde se odehrály dvě ze tří disciplín – posouzení image výroba draka. Třetí se soutěžních částí, funkčnost výrobku, se již konala venku. „Dětem déšť ani moc nevadil, ty se vyřádily, to spíše rodičům,“ uvedl předseda Klubu zábavy a sportu Milan Zakřevský.
Text: Nina Macošková
Opis: Třinecký Hutník, 20.října 2004

V Záolší se setkají Češi a Poláci

Vendryně (tag) - Sbližování české a polské národnosti je leitmotivem chystaného sobotního setkání v Záolší ve Vendryní na Frýdecko-Místecku. Akce plná soutěží i hudby je součástí projektu Léto lidem, který připravili mladí obyvatelé Záolší.
Mladí lidé, kterým není lhostejné, jak vypadá život v jejich nejbližším okolí, se aktivně zapojili do grantového ptrogramu Make a Connection, který koordinuje ostravské sdružení Vita. "Způsoby, jak obohatit život ve vlastní komunitě, jsou rozličné," uvádí Šárka Klišová ze sdružení Vita. "Zaolšané se například rozhodli uspořádat tři soutěžně-zábavné akce, na které jsou pozvání lidé české i polské národnosti," vysvětluje.
"V naší osadě, situované v česko-polském pohraničí, je soužití obou komunit na dobré úrovni. Přesto chceme přispět k dalšímu zlepšování mezilidských vztahů a těsnější spolupráci obou národností," říká pětadvacetiletý Milan Zakřevský, který je hlavním organizátorem akce Léto Lidem. "Jsme přesvědčeni, že se nám uskutečněním pravidelných společenských setkání podaří sblížit lidi české a polské národnosti," dodává. Sbližování česko-polské národnosti je také název v pořadí již druhé akce z cyklu Léto lidem.
Setkání vypukne v sobotu ve dvě hodiny odpoledne ve Vendryni-Záolší nedaleko Domu s pečovatelskou službou. Mladí představitelé projektu pro tuto příležitost připravili různé vědomostní soutěže v obou jazycích, např. čtení českého i polského textu, sportovní soutěže s lidovými náměty plné humoru a plnění dalších vtipných úkolů. Závěr dne bude patřit country večeru s živou hudbou.
Mládá fronta dnes, 2004

Mladí lidé usilují o granty z programu Připoj se

Moravskoslezský kraj – Grant ve výši 350 tisíc korun mohou získat mladí lidé z Moravskoslezského kraje. Jejich přidělení je podmíněno tím, že přispějí k rozvoji svého okolí v rámci programu Připoj se, který podporuje dobrovolnické projekty mladých lidí od 16 do 24 let. Letos o grant usilovalo celkem 46 projektů, z nichž bylo vybráno dvanáct.
Projekt Léto lidem chce přispět ke zlepšení vztahů v česko-polském pohraničí a sblížit obě národnosti, které žijí v obci Vendryně na Frýdecko-Místecku. Na tento projekt bylo vyčleněno 33 tisíc korun. Program Připoj se, se koná v šestnácti zemích.
Moravskoslezský deník, středa 9. června 2004

Na Záolší vznikl nový klub

 

Klub zábavy a sportu vznikl na počátku letošního roku v části Vendryně - na Záolší. Jejich mottem se stalo, že "různé sportovní a kulturní akce jsou zárukou dobrého soužití v obci bez ohledu na věk, národnost či vyznání občanů". Klub sdružuje 15 členů mezi 15 a 25 lety, kteří se chtějí podílet na rozvoji obce. "Prozatím jsme pořádali například sportovní odpoledne pro děti a šmigrustovku, na květen chystáme Májovou veselici a navíc i program na červnový Den dětí," uvedl Milan Zakřevský, vedoucí klubu. Bližší informace najdete na klubových internetových stránkách http://sweb.cz/klub.zaolsi.
Třinecký Hutník, číslo 17, Středa 28.dubna 2004,rubrika" Střípky z obcí (opis).

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---patička---

---slider---

error Slider nebyl nalezen.

---infopanel---

+420 987 654 321

mail@com

---sociální sítě---

.

.

.

.

.

.

.

KONTAKT

Klub zábavy a sportu Záolší,

Spolek
Sídlo: Vendryně 110,
739 94, Vendryně
IČO: 27023133
DIČ: CZ27023133
Bankovní spojení:
198167841/0600
GE Money Bank
Zastoupená:
Milanem Zakřevským,
vedoucí klubu/spolku
E-mail: ***
Tel.: 724 078 666
Zapsán u:
Městský úřad Třinec,
Registrace provedena:
14.2.2006
pod č.j.: VS/1-1/63205/06-R

 

Givt_banner_square

RYCHLÝ KONTAKT

Jméno:
Email:
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel jedna a třináct 
Zpráva:
Odesláním formuláře prohlašuji, že beru na vědomí zpracování osobních údajů (Informační povinnost vůči objednateli v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady 2016/679 o ochraně fyzických osob).