Stručně o klubu

Status:

Klub zábavy a sportu Záolší, spolek, je ambiciózní skupina lidí, české i polské národnosti, kterým jejich obec Vendryně není lhostejná. Kolektiv, mající velké a daleké cíle, dobré nápady a chuť něco dokázat, nejen pro sebe, pro svůj dobrý pocit, ale i pro okolí, svou obec, v které žijí, pro lidi, nehledě na národnost, vyznání či věk.

O nás:

Podpora volno-časových aktivit lidí v našem okolí je jedním z hlavních pilířů našeho spolku. Zastáváme v tom více okruhů a témat: Sport, kultura, zábava, zájmová činnost, ekologie a osvěta, děti, hendikepovaní, senioři, veřejnost, zachování tradic. Druhým pilířem je aktivní zapojování lidí do samotných realizací různých projektů. Třetí pilíř tvoří rekonstrukce nevyužitých nebo zastaralých veřejných ploch, hřišť, parků, budov. S pomocí Nadací, dalších sponzorů a neutuchající energie dobrovolníků, jsme realizovali rekonstrukci víceúčelového hřiště – „Sportovní areál Zaolší“, zahrady v Mateřské škole a výstavbu parku s bludištěm a arboretem – parčík „Dětem pro radost, dospělým k odpočinku“, klubovnu s místností na stolní tenis, posezení na rodinnou turistiku. Byli jsme patronem akce „Třešňová alej sblížení“, kdy společně všechny spolky a školy v obci vysadily krásnou třešňovou alej. Úspěšně fungujeme již třináctým rokem. Poprvé jsme se sešli 8. ledna 2004. Postřehy dobrovolníků: „Je fajn být součástí tvořivého týmu“. „Sdílím rozvoj obce aktivně“.

Zveme Vás:

Hry v pohraničí 2016 - 13. ročník – program, hry a soutěže pro děti a dospělé – 13. srpna 2016 – Sobota
Slezský dřevorubec – program pro děti a hry – 31. července 2016 - Neděle
Vendryňský letní karneval – pásmo pohádek hrou a zábavou pro děti – 20. srpna 2016 – Sobota
Společenská akce aktérů „Na Stojáka“ – večer plný smíchu a úžasného humoru – 25. listopadu 2016 – Pátek
Z dalších akcí bychom mohli jmenovat: Drakiáda, Zimní sportovní odpoledne pro děti, Stavění Májky, Nohejbalcup o pohár starosty, Olympiáda, Májová veselice, Vaječina, Dětský den, Zpívání u vánočního stromečku, Prestižní ples, Novoroční ohňostroj pro celou Vendryni a hlavně Mikuláš pro děti ze škol, školek a v obydlích po celém Jablunkovsku.
Samozřejmě zveme celoročně i do našeho parčíku „Dětem pro radost, dospělým k odpočinku“ ve Vendryni na Černovském, kde je ke spatření nejen spoustu úžasné různorodé flóry na malém místě, ale je zde hlavně bludiště, které se skládá s téměř dvou tisíc kusů stromků Habra obecného. Přijďte s dětmi pobloudit mezi habříky, odměnou vám bude pak výstup na mini rozhlednu, která je umístěna uvnitř bludiště. Z rozhledničky lze vidět celý parčík včetně arboreta, průlezek, pískoviště, odpočinkové zóny a další atraktivity. Přístup do parčíku do odpočinkové zóny je bezbariérový.
I Sportovní areál Záolší je přístupný po celou sezónu veřejnosti. Můžete si zde zahrát na antukovém dvorci tenis, nohejbal či volejbal, na pískovém hřišti pak plážový volejbal a na trávě minikopanou. Své ratolesti pak můžete nechat vydovádět na suprovém průlezkovém komplexu se skluzavkou a houpačkou pro dítka velice atraktivní – čapím hnízdem. Posedět pak můžete pod přístřeškem s veškerým vybavením a ohništěm. Opět přístup bezbariérový.

Na čem ještě pracujeme, co bychom chtěli:

Neustále vylepšujeme Sportovní areál Zaolší i parčík ve Vendryni na Černovském. V dlouhodobém pronájmu máme jednu soukromou louku, kterou využíváme třeba pro děti na drakiády, dětské soutěže a open mini hudební akce. Chtěli bychom tuto louku, nebo jí podobnou poblíž, koupit a postavit tam zázemí na mini open festivaly a letní kino. Kolem by lemoval pozemek asfaltový ovál, pro in line bruslení nejen pro děti, hlavně pro bezpečnost všech. Kolem spoustu zeleně, venkovní posilovna, odpočinkové zóny, možná jeviště. Malé relaxačně zážitkové centrum v části Vendryně v osadě na Zaolší, kde opravdu hodně chybí.
Naším dalším cílem je i zřízení integrační kavárny, kde se budeme věnovat a začleňovat do běžného života různě hendikepované lidi z okolí. Zde již proběhly různá jednání se Slezskou Diakonií Český Těšín a s dalšími institucemi. Momentálně jsme ve fázi administrativní. Věříme, že i tuto aktivitu se nám podaří jednou dotáhnout do konce.

Závěrem:

Tím naše portfolio služeb a pomoci zdaleka nekončí. Aktivně spolupracujeme s Vedením obce Vendryně, se Základními školami a se školkami, na různých aktivitách. Spoluorganizujeme dny země, kdy uklízíme dědinu, s dětmi sadíme stromky, s dospělými květiny. Patriotismus a velká srdce všech dobrovolníků jsou prostě v naši obci znát. Jsme hrdí, že žijeme ve Vendryni, děkujeme všem dobrovolníkům, jež kdy přispěli k rozvoji a srdečně zveme všechen lid k nám. Je tady krásně. Zároveň pomáhat druhým je to nejlepší, co můžeme udělat pro sebe a své okolí.
Vítejte ve Vendryni… ?

Vendryně 10. 6. 2016

Milan Zakřevský, vedoucí klubu

Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel dvě a dvacet